جمعه
31 فروردين 1397
4. شعبان 1439
2018 Apr 20

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
فقط مطالب گروه :  تعداد نمایش در هر صفحه :
جستجو :   تعداد مطالب یافت شده : 47
   
ردیف عنوان مطلب بازدید
1

سرمایه گذاری تضمینی در حوزه انرژی خورشیدی استان خراسان جنوبی 1394/06/16
خراسان جنوبی سرزمینی پر از آفتاب و مکانی مناسب برای انرژی خورشیدی ......................... گروه اقتصادی- نصرابادی: برق همواره یکی از دغدغه ها و مهمترین نیاز جوامع بشری بوده و از اهمیت ویژه ای برخوردار است. امروزه بالغ بر 95درصد انرژی الکتریکی جوامع از سوخت های فسیلی تامین می شود که نه تنها آلاینده اند بلکه رو به اتمام نیزهستند .به همین دلیل اکثر کشورهای جهان به سمت انرژیهای تجدیدپذیر و بخصوص انرژی خورشیدی رفته و تقریبأ بسیاری از کشورهای اروپایی و و خاوردور نیروگاه های خورشیدی با ظرفیت های بالا نصب کرده و تلاش دارند تا بخش اعظم برق خود را از خورشید تأمین نمایند.

1752
2

سود بانکی فعلی رونق تولید را از بین می‌برد 1394/06/16
اگر دنبال رونق و رشد اقتصادی هستیم، باید بانک‌ها به‌دنبال حمایت از سرمایه‌گذار و تولید کننده باشند، نه بنگاه داری اقتصادشرق- نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در نشست با اعضای کمیسیون هماهنگی بانک‌های خراسان جنوبی افزود: سودهای بالای بانکی هرگز کمکی به رونق اقتصادی نمی‌کند و باید کاهش یابد البته این مهم در برنامه است اما در این زمینه موسسات و برخی جاهای دیگر برای بانک‌ها چالش هستند.

1419
3

برای جلوگیری از سودجویی واردکنندگان متخلف و گران‌فروش خودرو بایدکمپین «خرید خودروی صفر خارجی ممنوع !» تقویت شود 1394/06/03
در هفته های اخیر خرید خودروهای صفر به طور جدی کاهش یافته است و متعاقب آن، اکثر خودروهای موجود در بازار، نسبت به ماه گذشته کاهش قیمت داشته اند. با این حال و برغم این که خودروسازان با انباشت خودرو مواجه هستند، قیمت رسمی خود را کاهش نمی دهند و متقابلاً مردم هم تمایل سابق به خرید خودرو را ندارند.همچنین برخی خودروسازان داخلی که در سال های گذشته، به ندرت فروش اقساطی داشته اند یا اصلا نداشته اند، در مواجهه با شرایط جدید به طور جدی تری ناگزیر از فروش اقساطی شده اند تا بلکه بتوانند خودروهای موجود در انبار را بفروشند.با این حال، بازار خودروهای صفر همچنان کم رونق است و مردم همچنان در انتظار کاهش بیشتر قیمت ها و ارتقاء کیفیت خودروهای داخلی هستند.

1759
4

اقتصاد مقاومتی راه حل برون رفت از مشکلات اشتغال است 1394/04/22
گروه اقتصادی- سیروسی: با ظهور انقلاب اسلامی، شکل جدیدی از حکومت در دنیا پدیدار شد که بنای سازگاری با قطب استکبار را نداشته و به مبارزه با استکبار پرداخت. ظهور چنین حکومتی آن هم در منطقه خاورمیانه که از لحاظ اقتصادی و ژئوپلیتیکی دارای اهمیت بسیار زیاد است، باعث مبارزه نظام استکبار جهانی به مبارزه با انقلاب شد.با پایان یافتن جنگ و عدم پیروزی استکبار در زمینه های نظامی، تهاجمات به عرصه های دیگرکشیده شد. یکی از این عرصه‌ها که خصوصاً در سال های اخیر با تهاجمات گسترده همراه بوده، عرصه اقتصادی است. بنابراین خود انقلاب اسلامی مکلف به نوآوری و نظریه پردازی و الگو سازی در عرصه های جدید اقتصادی است. هر کشوری که علم استکبار ستیزی را برپاکند، نیازمند چنین الگوهایی است. یکی از این مفاهیم اقتصاد مقاومتی است.

1735
5

سونامی چندشغله‌ها و خطر بروز بیکاری شدید فارغ‌التحصیلان 1394/04/22
گروه اجتماعی –نصرابادی: بانک جهانی نیزدر فروردین ماه سال جاری در گزارشی تفصیلی از اقتصاد ایران با اشاره به خروج سالانه ۱۵۰ هزار تحصیل کرده از ایران در جستجوی کار، بیکاری را مشکل اصلی دولت ایران اعلام کرد. بررسی مسائل روز بازار کار کشور حاکی از آن است که سرنوشت دو گروه به نحوی با این بازار گره خورده‌ است. گروهی در جستجوی شغل هستند و بیکار نامیده می‌شوند و گروهی نیز شاغل شده‌اند و با مسائل و مشکلات شغل‌شان درگیرند. برای بررسی بیشتر معضل بیکاری درابتدای این گزارش ،نیم نگاهی به چند شغله ها داشته و سپس به خطر بروز بیکاری شدید فارغ‌التحصیلان دانشگاهی خواهیم پرداخت.

1683
6

دریافت هزارو449 میلیارد ریال مالیات طی سال گذشته در خراسان جنوبی 1394/04/08
مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی گفت: طی سال گذشته مجموع مالیات هایی که در استان دریافت شد هزارو449 میلیارد ریال بوده که از این رقم مبلغ 914 میلیارد ریال مربوط به مالیات های مستقیم و 525 میلیارد ریال مربوط به مالیات های غیرمستقیم بوده است.

1017
7

جهش اقتصادی درخراسان جنوبی / امسال هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده در استان به ثمر خواهد نشست 1394/03/04
اقتصاد شرق- نعمت اله حقیقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه زمینه جهش اقتصادی در استان فراهم شده است، گفت: امسال یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده در استان به ثمر خواهد نشست.نعمت اله حقیقی در دومین جلسه کارگروه امور اقتصادی استان خراسان جنوبی اظهارکرد: هم اکنون ۵۵۹ جواز تاسیس صنعتی در استان داریم که به سرمایه گذاری سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای تبدیل شدن به واحد صنعتی نیاز دارند.

1076
8

وام جدید چقدر شما را به مسکن نزدیک می کند؟ 1394/03/04
(گروه اقتصادی-نصرابادی) بالاخره هفته قبل شورای پول و اعتبار رای به افزایش تسهیلات خرید مسکن داد. براساس این مصوبه ، وام خرید مسکن در تهران، شهرهای بالای 200 هزار نفر و شهرهای کوچک به ترتیب 80، 60 و 40 میلیون تومان تعیین گردید. این وام با نرخ سود 14 درصد و بازپرداخت تسهیلات 12 ساله در نظر گرفته شده است. البته برای دریافت این تسهیلات، متقاضیان باید نیمی از مبلغ تسهیلات را برای یک سال سپرده گذاری کنند. هرچند در عمل از اواخر خرداد 94 عملیات اجرایی وام خرید مسکن در بانک مسکن شروع خواهد شد اما سری اول این تسهیلات با توجه به شرط سپرده گذاری در خرداد 95 به دست متقاضیان خواهد رسید.

1100
9

ممد خوب شد نیستی ببینی... 1394/03/04
(یادداشت/غلامرضا کمالی پناه) خرداد، ماه حماسه هاست. سوم این ماه اهمیت و نقش خاصی در تاریخ معاصر و دل ملت ایران دارد. در همین روز بود که شیرزنان و دلاور مردان ایرانی با فتح معجزه آسای خونین شهر، هیبت غول متجاوز را شکستند و جغد قادسیه را به تاریکخانه ی یاس و سرشکستگی راندند. کار آسانی نبود، به اصطلاح عامیانه چیزی می گوییم و چیزی می شنویم، اما درک واقعیت های دفاع مقدس، به ویژه فتح خرمشهر، از توان قلم و زبان و فهم ما فراتر است. بیشتر چیزی شبیه معجزه بود. امام خمینی به درستی فرمودند که “خرمشهر را خدا آزاد کرد.”

1037
10

مردم از کدام پولدارها بدشان می آید؟ 1394/02/21
(یادداشت/محمد پارسی) ماشینهای گرانقیمت را که در خیابانها می بینند بیشتر دشنام نثار راننده می کنند تا از خودرو تعریف کنند. هرچند برخی این واکنش عمومی را از فقر فرهنگی می بینند اما باید ریشه های این واکنش منفی را جای دیگری جست و جو کرد.البته بکار بردن الفاظ رکیک و نسبتهای ناروا اصلا قابل توجیه نیست اما این همه نفرت از به اصطلاح پولداران ایرانی از کجا ناشی شده است؟!

1063
11

کاهش نرخ سود بانکی چه تأثیری بر قیمت مسکن خواهد داشت؟ / آیا باید منتظر رونق دوباره دلالی ها باشیم؟ 1394/02/07
(گروه اقتصادی-نصرابادی) به گفته فعالان بازار مسکن، سرمایه گذاری و کسب و کار در این بازار به شدت گرفتار رکود شده است؛ رکودی که یکی از اصلی ترین علل آن کمبود نقدینگی و خروج منابع مالی از این حوزه است.واحدهای مسکونی عرضه شده به بازار در تابستان امسال 60 درصد کمتر از سال قبل خواهد بود و در این حالی است که بخشی از نقدینگی خارج شده از شبکه بانکی در پی کاهش نرخ سود وارد حوزه مسکن می شود.

1119
12

نقش رسانه ها در ایجاد همدلی و همزبانی دولت و ملت 1394/02/07
تحقق همدلی و همزبانی میان دولت و ملت، نیازمند رویکرد سازنده و همکاری تمام نهادهاست و در این میان مطبوعات و رسانه‌ها به عنوان پل ارتباطی میان دولت و ملت می توانند نقش ارزنده ای در دستیابی به این هدف داشته باشند. رسانه ها با سیاستگذاری درست در این مسیر، می توانند صمیمیت و همدلی میان دولت و ملت را دو چندان سازند و روح همکاری و همراهی میان این دو عنصر قدرت را بالا ببرند.

1151
13

گزارش صندوق بین المللی پول وبانک جهانی از اقتصاد ایران:ایران هیجدهمین اقتصاد بزرگ دنیا باقی ما‌ند 1394/01/31
صندوق بین المللی پول با اشاره به افزایش ۵۷ میلیارد دلاری تولید ناخالص داخلی ایران در سال ۲۰۱۴ اعلام کرد ایران با وجود تحریم ها توانسته رتبه خود به عنوان هیجدهمین اقتصاد بزرگ دنیا در این سال را حفظ کند. بانک جهانی نیز در گزارشی تفصیلی از اقتصاد ایران با اشاره به خروج سالانه ۱۵۰ هزار تحصیل کرده از ایران در جستجوی کار، بیکاری را مشکل اصلی دولت ایران دانست و رشد اقتصادی ۰.۶ و تورم ۱۷.۳ درصدی را برای اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۵ پیش بینی کرد.

1227
14

چه عواملی باعث کاهش تورم شد؟ 1394/01/31
کاهش تورم در یک سال و نیم اخیر ناشی از تخلیه آثار شوک‌های اقتصادی هدفمندی یارانه‌ها و تحریم‌ها بوده و عوامل اصلی و بنیادی ایجادکننده تورم در کشور همچنان پابرجا است.

1029
15

اطلاعیه بسیار مهم اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی 1393/12/10
قابل توجه صاحبان چلوکبابی ها ، سالن های غذاخوری و اغذیه فروشی های زنجیره ای فراخوان ثبت نام، آموزش و اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده از ابتدای سال 1394

1156
16

پایبندی به خرید کالای ایرانی؛ پاسخی به تحریم‌های خارجی وایجاد اشتغال جوانان 1393/12/10
بهمن ماه سال گذشته بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی با هدف تأمین رشد پویا و بهبود شاخص‌های مقاومت اقتصادی و دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز بیست‌ساله، سیاست‌های کلی« اقتصاد مقاومتی» را با رویکردی جهادی، انعطاف پذیر، فرصت ساز، مولد، درون‌زا، پیشرو و برون‌گرا سیاست‌های کلی اقتصادمقاومتی را ابلاغ نمودند.

1216
17

دکترهای بیکار؛ معضل جدید بازار کار 1393/12/10
30 درصد بیکاران از دانشگاه می‌آیند و با توجه به انتقال فشار متقاضیان تحصیلات دانشگاهی از دوره لیسانس به دوره ارشد و دکتری، در آینده‌ای نه چندان دور باید منتظر افزایش تعداد بیکاران در میان فارغ‌التحصیلان دکترا باشیم.

1147
18

جایگاه ایران در تولید علم و فناوری، 36 سال پس از انقلاب 1393/11/19
با گذشت 36 سال از انقلاب اسلامی و به رغم مشکلات فراوان ناشی از هشت سال جنگ تحمیلی و تحریمهای فزاینده اقتصادی در سایه تعهد و تلاش محققان ایرانی در مسیر خودکفایی و پاسخگویی به نیازهای کشور، دستاوردها و موفقیت های چشمگیری در حوزه های مختلف علمی و فناوری حاصل شده است.

1197
19

اشباع نفت به سبک اوایل دهه ۱۹۹۰ میلادی 1393/10/26
کاهش قیمت نفت از ۱۱۵ دلار در هر بشکه در ماه ژوئن به حدود 50 دلار، تغییر در اقتصاد صنعت نفت و ژئوپولیتیک جهانی را نشان می دهد؛ اما این برای نخستین بار نیست که جهان شاهد اشباع نفت در بازارهای جهانی (و درنتیجه کاهش قیمت) است. در این گزارش، یکی از مقالات آرشیوی مربوط به کاهش قیمت نفت پس از جنگ خلیج فارس (عراق و کویت) در سال ۱۹۹۱ را به نقل از اقتصاد ایرانی مرور می کنیم.

1129
20

عرضه کنترل نشود، نفت به 30 دلار می‌رسد 1393/10/26
شبکه تلویزیونی بلومبرگ روز دوازدهم ژانویه در گفت‌وگویی با «ایساک ارنسدورف» یکی از تحلیلگران گلدمن ساکس انجام داد و جزییات گزارش این موسسه در خصوص بازار نفت را -که در روزهای اخیر به تشدید افت قیمت جهانی نفت انجامیده- به بحث گذاشت. در گزارش جدید «گلدمن ساکس» متوسط قیمت هر بشکه نفت در بازار جهانی در سطحی زیر 40 دلار برآورد و پیش بینی شده که این وضعیت تا انتهای سال 2015 میلادی ادامه داشته باشد.

1220
21

روحانی در جمع مردم بیرجند: تورم را به ۱۷ درصد رساندیم/ از توطئه نفتی عبور خواهیم کرد 1393/10/03
رئیس جمهور با بیان اینکه در آغاز فعالیت دولت یازدهم شاهد تورم بالای ۴۰ درصد بودیم، گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده و با گذشت ۱۶ ماه از عمر دولت توانسته ایم تورم را به ۱۷درصد برسانیم. حجت الاسلام حسن روحانی روز چهارشنبه با حضور در ورزشگاه آزادی بیرجند و در جمع مردم اظهار داشت: امیدوارم همه ما بتوانیم از برکات این ماه که ماه ولادت و وحدت است بهره مند شویم و استفاده کنیم.

1197
22

مروری بر تحولات بازار نفت 1393/09/23
اگر طی این روزها و هفته های گذشته پیگیر نوسانات قیمت نفت در بازارهای جهانی بوده اید به روشنی دریافته اید که قیمت این کالا طی چند ماه اخیر یک روند نزولی را طی کرده است و عرضه بیش از تقاضای نفت به بازارهای جهانی در ماه های گذشته موجب شد تا قیمت نفت به پایین ترین حد آن در پنج سال گذشته سقوط کند واین کاهش همچنان ادامه دارد.

1493
23

مروری بر تحولات بازار نفت 1393/09/23
اگر طی این روزها و هفته های گذشته پیگیر نوسانات قیمت نفت در بازارهای جهانی بوده اید به روشنی دریافته اید که قیمت این کالا طی چند ماه اخیر یک روند نزولی را طی کرده است و عرضه بیش از تقاضای نفت به بازارهای جهانی در ماه های گذشته موجب شد تا قیمت نفت به پایین ترین حد آن در پنج سال گذشته سقوط کند واین کاهش همچنان ادامه دارد.

1143
24

مروری بر تحولات بازار نفت 1393/09/23
اگر طی این روزها و هفته های گذشته پیگیر نوسانات قیمت نفت در بازارهای جهانی بوده اید به روشنی دریافته اید که قیمت این کالا طی چند ماه اخیر یک روند نزولی را طی کرده است و عرضه بیش از تقاضای نفت به بازارهای جهانی در ماه های گذشته موجب شد تا قیمت نفت به پایین ترین حد آن در پنج سال گذشته سقوط کند واین کاهش همچنان ادامه دارد.

1008
25

مروری بر تحولات بازار نفت 1393/09/23
اگر طی این روزها و هفته های گذشته پیگیر نوسانات قیمت نفت در بازارهای جهانی بوده اید به روشنی دریافته اید که قیمت این کالا طی چند ماه اخیر یک روند نزولی را طی کرده است و عرضه بیش از تقاضای نفت به بازارهای جهانی در ماه های گذشته موجب شد تا قیمت نفت به پایین ترین حد آن در پنج سال گذشته سقوط کند واین کاهش همچنان ادامه دارد.

1019
26

مروری بر تحولات بازار نفت 1393/09/23
اگر طی این روزها و هفته های گذشته پیگیر نوسانات قیمت نفت در بازارهای جهانی بوده اید به روشنی دریافته اید که قیمت این کالا طی چند ماه اخیر یک روند نزولی را طی کرده است و عرضه بیش از تقاضای نفت به بازارهای جهانی در ماه های گذشته موجب شد تا قیمت نفت به پایین ترین حد آن در پنج سال گذشته سقوط کند واین کاهش همچنان ادامه دارد.

988
27

مروری بر تحولات بازار نفت 1393/09/23
اگر طی این روزها و هفته های گذشته پیگیر نوسانات قیمت نفت در بازارهای جهانی بوده اید به روشنی دریافته اید که قیمت این کالا طی چند ماه اخیر یک روند نزولی را طی کرده است و عرضه بیش از تقاضای نفت به بازارهای جهانی در ماه های گذشته موجب شد تا قیمت نفت به پایین ترین حد آن در پنج سال گذشته سقوط کند واین کاهش همچنان ادامه دارد.

987
28

رهبر معظم انقلاب در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم : هر اقدامی در جهت اختلاف شیعه و سنی کمک به «امریکا، انگلیس خبیث و صهیونیزم» است 1393/07/21
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز دوشنبه در خجسته عید سعید غدیر در دیدار با هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، «نصب امیرمؤمنان به امامت» و «توجه و پرداختن اسلام به سیاست و حکومت» را دو مفهوم اساسی واقعه غدیر خم خواندند و با تأکید بر ضرورت حیاتی اتحاد و همبستگی مسلمانان افزودند: هرکسی و هر اقدامی که موجب تحریک احساسات طرف مقابل و اختلاف شیعه و سنی شود، به «امریکا، انگلیس خبیث و صهیونیزم» یعنی بوجود آورندگان جریان جاهل، متحجر و وابسته تکفیری کمک می کند.

1201
29

تا علما ورود نکنند ، قضیه بانکداری حل نمی‌شود 1393/07/06
سیستم بانکی ایران اکنون با انتقاداتی بزرگ مواجه است که تکرار آنها در همه سالهای گذشته به جایی نرسیده است. انحراف بانک‌ها از وظایف بانکی، کمک نکردن به تولید و از همه مهم‌تر غیرشرعی دانستن برخی از اقدامات و رویه‌ها و معاملات در سیستم بانکی، از جمله این انتقادات پرتکرار است.

1409
30

راه نجات اقتصاد ،لبخند به تولید ملی است 1393/06/16
با آری به تولید ملی مانع ریزش شغل ها شویم دبیر کمپین آری به تولید ملی با بیان اینکه هرگز نمی توان از تولیدکنندگان بدون اطمینان دادن به آینده شان انتظار کارهای بزرگ داشت، از مردم درخواست کرد تا با لبخند به تولید ملی دولت و تولیدکنندگان را در مسیر اشتغالزایی همراهی کنند. با لبخند به تولیدات داخلی ریسک پذیری تولید کنندگان را بالا ببریم مصطفی حسنی در گفت و گو با ایرنا، با بیان اینکه می دانیم که مسیر سختی را برای نهادینه کردن توجه به تولیدات داخل در پیش داریم، رویای شیرین آبادانی وطن را موجب آسان شدن سختی های مسیر دانست و اظهار داشت: از آنجا که امید و نیاز مبرم تولیدکنندگان وجود امنیت روانی است، مردم می توانند با لبخند به تولیدات داخلی ریسک پذیری تولید کنندگان را بالا ببرند.

1246
   :: 1 :: 2 ::    صفحه بعد

 

موسسه حضرت رسول

استانداری خراسان جنوبی

روزنامه آوا خراسان جنوبی

همکدسازی

 

نشریه اقتصادشرق


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک